wrzesień 2023 archive

Spotkanie z panią higienistką

Dnia 27 września pani higienistka przeprowadziła w klasach najmłodszych pogadankę na temat profilaktyki chorób zakaźnych, chorób sezonowych, zdrowia i higieny. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości o  podstawowych zasadach higieny, zwłaszcza o myciu rąk i zębów. Higienistka przypomniała, że zawsze po zabawie ze zwierzęciem należy umyć ręce. Nie dotykać twarzy gdy ręce są brudne. Zwróciła uwagę na …

Kontynuuj czytanie

Warsztaty o energii odnawialnej

W dniu 22 września w naszej szkoły odbyły się warsztaty o energii odnawialnej przeprowadzone dla uczniów klas O-V przez Agencję Szkolno – Przedszkolną LUPUS. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd się bierze energia i jak trafia do naszych domów. 

Kontynuuj czytanie

Udział w spotkaniu autorskim

22 września uczniowie klasy II i III uczestniczyli w GOKiCz w Skołyszynie w spotkaniu autorskim z Zofią Stanecką, autorką znanej serii książek dla młodych czytelników, której bohaterką jest dziewczynka o imieniu Basia.  Uczniowie dowiedzieli się na spotkaniu, jak wygląda praca pisarza i jak wielką rolę w tego typu twórczości odgrywa wyobraźnia.

Kontynuuj czytanie

Narodowe Czytanie

Zgodnie z tradycją już kolejny raz w naszej szkole organizowaliśmy Narodowe Czytanie. To dwunasta edycja tej ogólnopolskiej akcji czytelniczej, odbywającej się  pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem spośród klasycznej literatury polskiej wybrano do czytania powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”.

Kontynuuj czytanie

„Pij wodę-sok z Ziemi!”

19 września kolejny raz Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „Pij wodę-sok z Ziemi!”. Aby podkreślić jak ważne dla naszego zdrowia jest picie wody, uczniowie przygotowali dzbanki źródlanej wody z dodatkami ziół, warzyw i owoców z ekologicznych upraw. Jakie to pyszne, a jakie zdrowe!

Kontynuuj czytanie

Bezpieczny rok szkolny – spotkanie z policjantem

15 września 2023 roku uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Tematem przewodnim był rozpoczynający się rok szkolny i związane z nimi niebezpieczeństwa. Policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole i w drodze do szkoły. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, pieszo i na rowerze, szczególnie po …

Kontynuuj czytanie

Akcja „Sprzątanie Świata”

15 września na terenie naszej wsi Lisów po raz 30 odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”, organizowana co roku w całej Polsce. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Kontynuuj czytanie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 4 września w poniedziałek, jak co roku Mszą Świętą. Po nabożeństwie wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek zapraszający na akademię. Następnie wprowadzony został poczet sztandarowy oraz odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Kontynuuj czytanie