Category: Aktualności

Lekcja historii z grupą Rekonstrukto

Dnia 13 stycznia o godzinie 8.00 do szkoły przyjechali rekonstruktorzy w żołnierskich mundurach z mnóstwem wojskowych rekwizytów na lekcję pt. „Wrzesień 39 – rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła Rzeczpospolita”. Na spotkanie, które odbyło się na sali gimnastycznej udało się wielu chętnych uczniów i przedszkolaków.

Kontynuuj czytanie

Przegląd Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek w GOKiCz

Kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania oraz zachowanie od zapomnienia polskich kolęd i pastorałek to główne cele organizowanego przez GOKiCz w Skołyszynie Przeglądu Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek. 11 stycznia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły z klas IV-VIII. Uczennica klasy VI Zuzanna Ryba otrzymała wyróżnienie za „Kołysankę”, a nasza parafialna Lischola prowadzona przez …

Kontynuuj czytanie

Spotkanie z policjantem

11 stycznia 2023 roku dzieci z klas I-III i przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z policjantem. Tematem przewodnim były zbliżające się ferie i związane z nimi niebezpieczeństwa. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec osób nieznanych.

Kontynuuj czytanie

„Orszak Trzech Króli”

Po raz pierwszy w historii naszej parafii w Lisowie, a także Gminy Skołyszyn został zorganizowany z inicjatywy Księdza Proboszcza Bogdana Kloca „Orszak Trzech Króli”. Odbył się on oczywiście 6 stycznia pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Na specjalnie zamontowanej scenie na parkingu przykościelnym odbyły się główne uroczystości.

Kontynuuj czytanie

Jasełka

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną 22 grudnia spędziliśmy w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Po kilku lekcjach uczniowie zostali zaproszeni na wigilijny obiad składający się z tradycyjnych dań oraz słodkiego poczęstunku.

Kontynuuj czytanie

Bożonarodzeniowa akcja SK PCK

Piękny zwyczaj przygotowywania kartek świątecznych i stroików dla osób chorych i samotnych kultywują członkowie Szkolnego Koła PCK. Kolejne roczniki uczniów włączają się w ogólnopolskie akcje organizowane przez PCK. Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy szóstej pod opieką pani Bernadety Antas wykonali stroiki świąteczne, które 20 grudnia doręczyli osobiście osobom starszym i samotnym w naszym środowisku lokalnym. Do stroików SK PCK …

Kontynuuj czytanie

Dzień Zimowej Herbaty

W dniu 20 grudnia w szkole zorganizowany został Dzień Zimowej Herbaty. Chłodne, zimowe wieczory to czas, w którym szczególną rolę odgrywają rozgrzewające herbaty. Kubek takiego naparu może poprawić nastrój. Rozgrzewająca herbata zimowa nie tylko oferuje dawkę ciepła, ale może również pomóc wzmocnić układ odpornościowy i zwalczyć infekcje.

Kontynuuj czytanie

Gminny konkurs na kartkę bożonarodzeniową

Jak co roku GOKiCz w Skołyszynie zorganizował konkurs plastyczny związany z tematyką świąt Bożego Narodzenia. Celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży, umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej.

Kontynuuj czytanie

„Z serca dla serca”

Dnia 14 grudnia Szkolny Wolontariat pod opieką pani Renaty Ciołkosz zorganizował kiermasz słodkości w celu zgromadzenia środków na wsparcie fundacji „Z serca dla serca”, która zbiera fundusze na budowę domu dla dzieci chorych na nowotwory. Dziękujemy wolontariuszom z SKW i SU za zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu i obsłudze kiermaszu słodkości, a trzecioklasistom za pyszne …

Kontynuuj czytanie

„Polakom na Ukrainie”

Trwająca od wielu miesięcy wojna drastycznie wpłynęła na poziom życia obywateli Ukrainy, wśród których żyją dziesiątki tysięcy naszych rodaków, a ich sytuacja materialna z roku na rok ulega pogorszeniu. W grudniu nasza szkoła wzięła  w akcji „Polakom na Ukrainie” organizowanej przez panią wojewodę Ewę Leniart w dniach 1-12 grudnia na terenie Podkarpacia. Uczniowie i cała …

Kontynuuj czytanie