maj 2023 archive

Dzień Dziecka

Pani Dyrektor we współpracy z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców zaplanowała obchody Dnia Dziecka w dniu 31 maja. Pogoda dopisała, więc większość zabaw odbyło się w ogródku szkolnym i na boisku sportowym. Impreza trwała w godzinach 9.00-14.00.

Kontynuuj czytanie

Warsztaty profilaktyczne

Po raz kolejny dla uczniów naszej szkoły zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne. 30 maja prowadziła je pani Krystyna Zięba w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII. Tematem warsztatów dla młodszych była „Kreatywna twórczość”. W czasie zajęć prowadzono szereg ćwiczeń integracyjnych, zabaw pobudzających dziecięcą twórczość, kreatywność i wyobraźnię.

Kontynuuj czytanie

Szkolny Konkurs Piosenki

29 maja odbył się Szkolny Konkurs Piosenki. Cieszył się du7żym powodzeniem wśród uczniów, którzy chętnie przygotowywali się do niego, by zaprezentować swoje umiejętności muzyczne. Szkolna komisja konkursowa przyznała liczne nagrody. W kategorii soliści:

Kontynuuj czytanie

Wycieczka do „Zamku Stara Baśń” w Grybowie

W dniu 22 maja 2023 roku najmłodsi uczniowie wraz z przedszkolakami z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do „Zamku Stara Baśń” w Grybowie. Wszyscy uczestnicy wycieczki mieli możliwość podziwiania różnorodnych atrakcji w murach grodu. Dzieci przeżyły podróż w czasie; baśniowe elementy rozbudziły wyobraźnię, a średniowieczna sceneria rozwinęła kreatywność.

Kontynuuj czytanie

„Młodzi dają rady – zbieraj elektroodpady”

W maju i w czerwcu rodzice i uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie „Młodzi dają rady – zbieraj elektroodpady” zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem

W środę 17 maja odwiedził szkołę Koziołek Matołek. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka”, na motywach książki Kornela Makuszyńskiego.

Kontynuuj czytanie

Warsztaty profilaktyczne

W trosce o dobro wychowanków ponownie zostały zorganizowane w naszej szkole warsztaty profilaktyczne. Odbyły się 16 maja, a skierowane były do uczniów klas IV-VI. Temat spotkania to: „Budowanie i utrzymywanie relacji rówieśniczych”. Prowadzący godzinne zajęcia mówił o relacjach rówieśniczych, czyli kontaktach społecznych, tłumaczył, czym są, jak je budować, a w jaki sposób utrzymywać.

Kontynuuj czytanie

Udział w ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców”

“Dzieci uczą rodziców” to realizowana od 2019 roku ogólnopolska akcja edukacyjna, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych. Głównym celem akcji jest zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi.

Kontynuuj czytanie

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Uroczysta akademia w związku z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła się w naszej szkole 28 kwietnia w piątek. Wspólnie z uczniami przygotowała tę uroczystość p. Danuta Śliwińska. W montażu słowno – muzycznym wzięli udział uczniowie klasy VII, VIII, a także uczennice z klas IV-VI, które wykonywały utwory muzyczne.

Kontynuuj czytanie