„Jemiołuszek świąteczny duszek”.

Dnia 12 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III obejrzały na scenie kina Bieczu przedstawienie teatralne pt. „Jemiołuszek świąteczny duszek”.

Patrząc na wysokie, przydrożne drzewa zobaczysz czasami wplątaną w gałęzie zieloną czuprynkę. To jemioła. Ale jeśli wpatrzymy się w nią uważniej, zobaczymy maleńkiego leśnego elfa o imieniu Jemiołuszek. Skąd on tam się wziął? Rozbrykany frunął zbyt szybko i utknął między gałęziami. Radosna natura pozwala mu cieszyć się nawet z tak niewygodnej sytuacji. Jest dobrym duchem drzew.

Co roku, na Święta Bożego Narodzenia, Jemiołuszek opuszcza swoje wygodne miejsce i wędruje do ludzkich domostw, gdzie pod sufitem zawisa nieruchomo i przekazuje część swojej dobrej natury. Tym razem Jemiołuszek zagadał się z Krasnalem i nie chcąc się spóźnić frunął dwa razy szybciej niż to wolno elfom. Zahaczył o wystający konar i spadł ze zwichniętym skrzydełkiem prosto w objęcia smacznie śpiącego Misia.

Czy Jemiołuszek zdąży wznieść się nad drzewami domu Świętego Mikołaja zanim ten wyruszy z prezentami dla dzieci? Czy brak Jemiołuszka w naszym domu może wpłynąć na nasze szczęście w zbliżającym się Nowym Roku. O tym i o szczególnych właściwościach świątecznego duszka dowiemy się oglądając bajkę pt. „Jemiołuszek Świąteczny Duszek”.

Podczas spektaklu publiczność dziecięca znakomicie się bawi śpiewając piosenki z aktorami występującymi w kolorowych strojach. Piękna muzyka, kolorowe dekoracje, przystrojona świątecznie choinka, popisy aktorskie – wszystko to tworzy niesamowity nastrój zimy i świąt