ZIEMIA – MOJA PLANETA

      Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie – obecnie w 192 krajach. Celem obchodów, które organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, jest budowanie świadomości jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych.

        Korzenie Światowego Dnia Ziemi wywodzą się z obserwacji przesilenia letniego. Tym samym Dzień Ziemi obchodzony jest często w dniu równonocy wiosennej – 20 / 21 marca. Bardziej rozpowszechnioną wielu krajach datą jest jednak 22 kwietnia. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 r.

      Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele szkół, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Uczniowie z klasy I wykonali prace plastyczne, które mają wzbudzić w nas zachwyt nad pięknem naszej planety, a jednocześnie skłonić do refleksji nad przyrodą i jej losem. Pamiętajmy, że każdy z nas może dbać o nasze środowisko oraz zapobiegać jego zanieczyszczeniu poprzez własną postawę.

W związku z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi serdecznie zapraszam uczniów oddziału przedszkolnego i  klas I -III do udziału w konkursie

,, Nasze rady na odpady” czyli  powtórne wykorzystanie materiałów odpadowych.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie przedmiotów użytkowych z materiałów odpadowych.

Zdjęcia wykonanych przedmiotów należy przesłać na adres renataciolkosz1@gmail.com

do 30 kwietnia 2021r.

Zachęcam również uczniów klas I – III do podjęcia działań ekologicznych i przesłanie relacji fotograficznej w podanym terminie. Przesłane materiały zostaną wykorzystane do wykonania

SZKONEGO PLAKATU – DLA  NASZEJ PLANETY

Zofia Ryba

Milena Czekańska

Liwia Szostak

Filip Gawle

Emilia Bania

Iga Goleń

Anna Sikora