Wycieczka do Zakopanego

Wycieczki szkolne – to czas ulubiony przez uczniów. W dniach 14-15 czerwca 2023 r. grupa 29 uczniów klas: 4-8 z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Tatry.

Nasz wyjazd rozpoczął się w prawdziwie letniej pogodzie. Pierwszym punktem pobytu w górach był sześciogodzinny marsz nad Morskie Oko i z powrotem na parking. Kondycja dopisała i w doskonałym humorze wycieczka dotarła na nocleg.

Po przyjeździe na nocleg uczestnicy zostali zakwaterowani w pensjonacie Sandra w dwu i trzyosobowych pokojach z ciekawymi widokami z każdego okna. Było bardzo miło, wesoło i gwarno! Hotelowa noc okazała się jakaś niepokorna, niektórzy nie mogli zasnąć…

Dla dzieci było dużo atrakcji: plac zabaw, boisko do piłki, ale także niewyobrażalnie pyszna i urozmaicona kuchnia. Tego nie spodziewaliśmy się! Wycieczkowicze byli wręcz zauroczeni.

Kolejnego dnia rankiem po spotkaniu z  przewodnikiem, wszyscy udali się na stację kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Podróż była ciekawa, widoki z kolejki bogate, a na szczycie wspaniała panorama Tatr. Widok był niesamowity, aż zapierało dech.

Tego dnia uczniowie zwiedzili również ważne miejsca w Zakopanem: cmentarz na Pęksowym Brzyzku, skocznię Wielka Krokiew i najważniejszą ulicę w Zakopanem – Krupówki, gdzie zakupili pamiątki i w Mc Donald’s zjedli obiad.

Dwa dni minęły błyskawicznie i nadeszła chwila powrotu. Wrażenia zostaną na długi czas.