Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

Dnia 10 października uczniowie klas IV-VIII wyjechali na wycieczkę szkolną. Pogoda była piękna, więc sprzyjała oglądaniu krajobrazów i spacerom po zoo.

Pierwszą atrakcją była wycieczka do wnętrza ziemi, do kopalni soli w Wieliczce. Podziemia wielickiej kopalni stanowią idealne miejsce na edukacyjne wycieczki szkolne. Podzieleni na dwie grupy prowadzeni byliśmy długimi korytarzami przez dwie godziny, pokonaliśmy 800 schodów. Trasa prowadziła na różnych poziomach przez 3,5 km do głębokości 135 metrów. Poznaliśmy historię kopalni, dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia i transportu soli, obejrzeliśmy ciekawe eksponaty z soli. Podziwialiśmy niespotykane na powierzchni krajobrazy, m.in. solankowe jeziora oraz przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi udekorowaną solnymi płaskorzeźbami i żyrandolami. Na powierzchnię wyjechaliśmy już windą.

Następnie w Krakowie udaliśmy się do zoo, gdzie przez kolejne dwie godziny spacerowaliśmy wśród ptaków i zwierząt egzotycznych. Oglądaliśmy ich karmienie.

W drodze powrotnej zjedliśmy późny obiad w Mc Donaldzie w Tarnowie.