SZKOLNY  WOLONTARIAT  – Ogólnopolska akcja  Razem na święta

SZKOLNY  WOLONTARIAT  – Ogólnopolska akcja  Razem na święta

Uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Razem na święta”, do której zachęcał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Podjęte działania zostały skierowane do ludzi chorych:

  1. Uczniowie klasy III wraz z rodzicami upiekli i udekorowali pierniczki.

 2. Uczniowie biorący udział w konkursie szkolnym „KARTKA ŚWIĄTECZNA” wykonali piękne kartki               bożonarodzeniowe.

3 . Wolontariuszki z klasy IV i V wykonały upominki z pierniczkami, symbolicznym siankiem i opłatkiem oraz kartkami świątecznymi. W czwartek pani dyrektor E. Madej, opiekun SzKW R. Ciołkosz oraz uczniowie odwiedzili  podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego Caritas w Jaśle. Przekazane życzenia, upominki spotkały się z ogromną radością i wzruszeniem chorych oraz opiekunów i personelu medycznego. Między chorymi  a wolontariuszkami nawiązały się już pewne ciepłe relacje. Byliśmy tam pierwszy raz ale na pewno nie ostatni.

4. Wolontariusze z klasy III nie zapomnieli także o chorych dzieciach i zaangażowali się w akcję ,,Marzycielska Poczta”. Akcja narodziła się pod koniec 2009 r. Biorą w niej udział chore dzieci z całej Polski, które lubią dostawać tradycyjne listy i kartki. Otrzymane pocztówki dodają dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samych piszących uczą empatii i dają poczucie spełnienia dobrego uczynku. Listy wraz z kartkami świątecznymi i rysunkami zostały wysłane! Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzach adresatów.

5. Nasze działania zostały ukierunkowane na pomoc dla chorych z Litwy. We współpracy z Parafialnym kołem Caritas w Lisowie już kolejny rok w grudniu zbieramy fundusze na Hospicjum dla dzieci w Wilnie pod hasłem ,,Dar bożonarodzeniowy”.

6. W listopadzie, włączyliśmy się również w organizowaną przez SK PCK akcję zbiórki pościeli dla podopiecznym Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego Caritas w Jaśle.