Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

24 września 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie w ramach projektu „Tu czytaMy” (Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu) odbyło się spotkanie z Agnieszką Frączek– doktorem habilitowanym językoznawstwa, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, autorką tekstów dla dzieci.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I – III. Autorka zaprezentowała kilka swoich wierszy, opowiedziała w jaki sposób powstały. Jej historie były bardzo zabawne. Wszyscy zadawali dużo pytań i z zainteresowaniem słuchali odpowiedzi. To spotkanie wszystkim się podobało. Pani Agnieszka jest bardzo miła i wesoła.

Pisarka w książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Klasa III