Spektakl dla dzieci „Król Maciuś Pierwszy”.

Dnia 22. listopada uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w wyjątkowym przedstawieniu teatralnym pt.: „Król Maciuś Pierwszy”. Spektakl dla dzieci przedstawił na scenie GOKiCz w Skołyszynie „O! Teatr”. Historię opartą na motywach powieści Janusza Korczaka obejrzeli nie tylko uczniowie z Lisowa ale i Jabłonicy, Kunowej, Bączala, Święcan, Skołyszyna, Przysiek i Harklowej (ponad 200 młodych widzów na dwóch spektaklach!)

Spektakl opowiada historię małego chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie spektaklu dzieci przekonują się, że dorosłość nie jest taka, jak nam się do końca wydaje. Wcale nie można robić czego się tylko chce, a już na pewno nie jest tak, ze nikogo nie trzeba pytać o zdanie.  W rzeczywistości trzeba podejmować decyzje i być za nie odpowiedzialnym. Trzeba pamiętać, że wszystko co robimy, niesie za sobą jakieś konsekwencje nie tylko dla nas, ale też dla innych.

Tego wszystkiego dzieci nauczyły się w czasie wspaniałej zabawy, którą zagwarantował im spektakl. Było w nim mnóstwo humoru i wspólnego działania, bo, jak się okazało, wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele. Pojawiło się też mnóstwo zaskakujących postaci.