Prelekcja policjanta

19 stycznia, w ostatnim tygodniu przed feriami odwiedził nas pan policjant Przybyłowski ze Skołyszyna. Przybył on na zaproszenie pani Dyrektor, która szczególnie dba o bezpieczeństwo swoich uczniów. Spotkanie to miało na celu przypomnienie uczniom, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Podczas prelekcji  zostały przedstawione najważniejsze zasady mądrych i rozsądnych zabaw na śniegu i lodzie, oczywiście w odpowiednim miejscu,  aby nie narazić własnego zdrowia i życia oraz innych.

Uczniowie uczestniczyli bardzo aktywnie w tej rozmowie, wykazali się dużą wiedzą na ten temat. Pan policjant poinformował uczniów, o czym należy pamiętać, będąc samemu w domu podczas nieobecności rodziców.

Większą część spotkania poświęcił również na omówienie bardzo ważnego tematu, jakim jest bezpieczeństwo w sieci.  Uczniowie usłyszeli, co zrobić, jeśli spotkają się z zagrożeniem w Internecie, jak tego unikać, jak reagować, do kogo się zwrócić o pomoc, jeśli staną się ofiarą cyberprzemocy. Dowiedzieli się także, jakie są konsekwencje nieodpowiedniego zachowania się w sieci. Były to zagadnienia, które spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.