„Pij wodę-sok z Ziemi!”

19 września Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „Pij wodę-sok z Ziemi!” Uczniowie wspólnie przygotowali wodę z dodatkiem winogron, malin, limonki, mięty, melisy, pomarańczy, pigwy, cytryny, a nawet pokrzyw czy aloesu. Jakie to pyszne, a jakie zdrowe!

Dlaczego warto pić czystą wodę źródlaną?

Źródlana woda pochodzi z naturalnych zbiorników wodnych i wydobywana jest z głębi Ziemi. Wyróżnia ją niska zawartość minerałów, dlatego mogą ją pić dzieci, osoby starsze i z różnymi schorzeniami, a także można używać jej do przygotowania potraw i napojów. Nie można jej przedawkować. Wodę źródlaną można pić do woli, od rana do wieczora. Na bazie wody można tworzyć smaczne napoje dla całej rodziny. Sprzyja odchudzaniu.

Ile jest kalorii w szklance wody? Dokładnie zero! Jest zupełnie neutralna. Natomiast wypełnia żołądek i hamuje uczucie głodu. Pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną i sprawność intelektualną. Pomaga usuwać toksyny z organizmu. Wszystkie narządy wewnętrzne potrzebują wody do sprawnego funkcjonowania. Woda źródlana nie tylko rozjaśnia umysł, ale filtruje nerki i usuwa uboczne produkty przemiany materii i toksyny.