Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

    Od września nasza szkoła bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III.Od września nasza szkoła bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczycie prowadzą zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica jest nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”.
5 października 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I –III i wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Akcja została przeprowadzona przy współudziale rodziców klasy II, którzy przygotowali słodkie niespodzianki a pani Marta Krupa czytała uczniom fragment książki ,,Gang Słodziaków”.

Kolejnym etapem konkursu będzie stworzenie przez uczniów nowych  przygód Gangu Słodziaków:• uczniowie klasy I i III tworzą prace plastyczne w dowolnym formacie i technice,• uczniowie klasy II tworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów na formacie A 3 z wykorzystaniem różnych technik)
W konkursie nagrodzone zostanie 15 prac, których autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki.

Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Renata Ciołkosz.