Konkurs recytatorski

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprosił w listopadzie uczniów Gminy Skołyszyn do udziału w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci pod hasłem „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki…” organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Jego przedmiotem była twórczość znaczących i wybitnych autorów, piszących dla dzieci, których utwory sprawiają, że młodzi ludzie z przyjemnością sięgają po lekką, wesołą i zabawną literaturę.

Celem konkursu było upowszechnianie i zachęcanie do czytania książek, popularyzowanie literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, promocja dokonań artystycznych dzieci, konfrontacja warsztatu instruktora. Uczestnicy prezentowali jeden utwór wybranego autora w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI – szkoły podstawowej. Kryteria oceny w konkursie to: dobór repertuaru, interpretacja, kultura słowa, prawdziwość wypowiedzi, walory wychowawcze, ogólny wyraz artystyczny. Gminne eliminacje tego konkursu odbyły się 21 listopada.
Ze Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Lisowie w kategorii klas młodszych nagrodę w postaci nominacji do kolejnego etapu otrzymała Jagoda Szynal z klasy III. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Piotr Kosiba, kl. I, Zofia Ryba, kl. IV oraz Bartosz Rzońca, kl. VI. Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe uczestnikom wręczał Wójt Gminy Skołyszyn. Gratulujemy sukcesów uczniom naszej szkoły!