Finał akcji „Pola Nadziei”

Dnia 13 marca w szkole odbył się wielki finał akcji na rzecz hospicjów i ich podopiecznych „Pola Nadziei”. Szkoła udzieliła wsparcia Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci. Kolejna już odsłona Pół Nadziei to sposób na zbieranie funduszy, których niezmiennie brakuje, ale też uwrażliwienie na potrzeby chorych i niepełnosprawnych. Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci ma ponad 60 podopiecznych. Prowadzi je fundacja, która niezależnie od dofinansowania NFZ cały czas zbiera pieniądze, także na bieżące funkcjonowanie ośrodka. Liczy się każdy grosz. Gdyby nie akcje, gdyby nie serce dobrych ludzi to prowadzący nie poradzili by sobie finansowo.

Na szczęście jak pokazała dzisiejsza sprzedaż żonkili i zbiórka pieniędzy, coraz więcej osób to wie. I nie ma wątpliwości jak ważna jest taka pomoc. To też ważne przesłanie – popularyzacja idei hospicyjnej i zachęcanie do wolontariatu.
Akcja, zdaniem pani kurator oświaty, ma wymiar edukacyjny. Przede wszystkim uczy nas ofiarności,  empatii, czy poświęcenia także swojego wolnego czasu.