Choinka i Dzień Otwarty szkoły

2 lutego było nam niezmiernie miło, że spotkaliśmy się ponownie, wszyscy razem, zgodnie z kilkuletnią już tradycją – na naszym święcie – „Dniu Otwartym Szkoły” połączonym z zabawą choinkową. W imieniu całej społeczności szkolnej Pani Dyrektor powitała przybyłych gości bardzo serdecznie. Następnie oddała głos uczniom klasy VII, którzy prowadzili tę uroczystość.
Mieliśmy ogromny zaszczyt zaprezentować naszym najbliższym dorobek artystyczny uczniów. Konferansjer zaprosił więc publiczność do obejrzenia występów przygotowanych przez nas na to święto. Na początku wystąpiła uczennica klasy VII – Luiza Kiełtyka i zaśpiewała nastrojową kolędę pt. „Cicho pastuszkowie”.  Następnie zobaczyliśmy przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas: II i III. Obejrzeliśmy więc wydarzenia obrazujące narodziny Bożej Dzieciny oraz posłuchaliśmy kilku kolęd i pastorałek w ich wykonaniu. Był to piękny, pełen niezwykłych emocji występ. Świąteczny klimat został jeszcze zachowany  dzięki uczennicy z klasy V. Laura Wojdyła zaśpiewała dla wszystkich pastorałkę pt. „Gore gwiazda”. Z kolei konferansjerka  zaprosiła  na scenę zespół muzyczny Lisolla. Pozostaliśmy nadal  wspólnie z nimi w bożonarodzeniowym nastroju. Nasze szkolne wokalistki wykonały dla nas piękną pastorałkę „Od serca do ucha”. Usłyszeliśmy również, że to wykonanie zostało nagrodzone przez komisję konkursową podczas Przeglądu Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Zespół Lisolla otrzymał I miejsce. Pogratulowaliśmy im i podziękowaliśmy wielkimi brawami. Nieco inną atmosferę wprowadzili  uczniowie klasy I. Wystąpili w bardzo rytmicznej, wesołej piosence pt. „Jestem Polką i Polakiem” oraz zaprezentowali ciekawy układ choreograficzny. Po tym występie  na scenę weszły dzieci z oddziału przedszkolnego.  Mogliśmy podziwiać ich talent taneczny, aktorski i wokalny w dwóch piosenkach pt. „Taniec babuszek” oraz „Jestem sobie babci wnusia”. Dzieci zachwyciły i rozbawiły wszystkich swoim występem. Był to przedostatni pokaz. Natomiast  na koniec  pojawili się uczniowie klasy III.  Dostarczyli gościom  wspaniałej zabawy i rozrywki. W rytmie żywiołowej muzyki, w atrakcyjnych strojach wykonali „Taniec hiszpański”. Prowadzący serdecznie podziękowali młodym artystom  za wspaniałe występy, a publiczność została gorąco zachęcona do udziału w dalszej części naszej imprezy szkolnej. Zapowiedziano krótką przerwę na kawę, herbatę, pyszne ciasto i inne smakołyki z naszego bufetu, aby za chwilę z przyjemnością posłuchać jeszcze innych kolęd w wykonaniu uczniów.
Po części artystycznej Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do uczestnictwa w przygotowanych dodatkowo atrakcjach i zabawach. Były to: poczęstunek, dyskoteka, możliwość zakupienia cegiełki z niespodzianką, zabawy i konkursy z animatorami, malowanie twarzy, korzystanie z bufetu. Choinka przebiegała w wesołej, miłej i bezpiecznej atmosferze, trwała do godziny dziewiętnastej.