I Komunia Święta

16 maja 2021roku ksiądz Proboszcz Bogdan Kloc udzielił Pierwszej Komunii Świętej dzieciom z z klasy III  Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Lisowie. Dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców z pewnością był to dzień szczególny, który na zawsze pozostanie w ich pamięci. Dzieci w odświętnych strojach w obecności swoich rodziców oraz bliskich z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczestniczyły w szczególnej dla nich mszy, w której po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Nasi uczniowie wykazali się doskonałą umiejętnością czytania, śpiewu, recytacji  podczas wszystkich części tej uroczystości. Zaangażowani byli również rodzice, którzy prosili o udzielenie Komunii swoim dzieciom, zapewniając o dobrym przygotowaniu pociech do przyjęcia sakramentu Eucharystii.

Dzieci dzień wcześniej przystąpiły do sakramentu pokuty, aby przygotować swoje serca na przyjście wyjątkowego Gościa – Jezusa Chrystusa. To ważne wydarzenie trzecioklasiści przeżyli z wielką radością, powagą i przejęciem.

Na zakończenie dzieci podziękowały za księdzu Proboszczowi, wychowawczyni Beacie Rogowskiej a przede wszystkim Rodzicom za trud wychowania.

Wierzymy, że  to nowe i piękne doświadczenie było początkiem pogłębionej przyjaźni z Chrystusem i okazją do umocnienia wiary w rodzinie.

Dzieciom życzymy, aby radość spotkania z Chrystusem w Eucharystii przeniosła się na całe ich życie.